PHU "ZAPMAX"
ul. Bema 95
08-110 Siedlce

STRONA GŁÓWNA OFERTA - KLIMATYZACJA SAMOCHODOWA - DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA - CZYSZCZENIE KLIMATYZACJI PROMOCJE CENNIK WSPÓŁPRACA KONTAKT


NAPEŁNIENIE (NABICIE) UKŁADU KLIMATYZACJIUsługa dotyczy nabicia (napełnienia) układu klimatyzacji we wszystkich samochodach osobowych, ciężarowych (ciągnikach siodłowych), busach, maszynach budowlanych, maszynach rolniczych, traktorach – w sumie wszędzie tam, gdzie znajduje się czynnik chłodniczy r134a do ilości ubytku w układzie 300 gram (około 90 % pojazdów posiada mniejszą ilość czynnika, każde następne 100 gram czynnika dodatkowo płatne). Ubytek jest to różnica między właściwą ilością gazu w układzie a ilością gazu znajdującą się obecnie w układzie, który jest odzyskany i maszyna pokazuje później na wydruku ile go było. PAMIĘTAJ!!! Nikt na oko nie powie w 100% ile jest gazu w układzie, tylko maszyna po odseparowaniu gazu od oleju i wody, może na 99% potwierdzić faktyczny stan czynnika chłodniczego. W starszych pojazdach może również występować czynnik R12 tzw. freon (do 1993 roku), który jest szkodliwy dla środowiska, i jest zabroniony do nabijanie oraz grozi kara za napełnienie, dlatego my nim nie napełniamy. Możemy zaoferować tylko wymianę prawie całej instalacji na nową dostosowaną do gazu r134a.UWAGA!!!
Zwrot pieniędzy, gdy ubytek jest mniejszy niż 100 gram – 10 złotych.
W razie wystąpienia małego ubytku w układzie klimatyzacji,
obniżamy Państwu cenę za zrobioną usługę.USŁUGA JEST WYKONYWANA PRZEZ PROFESJONALNĄ MASZYNĘ DO UKŁADÓW KLIMATYZACJI
FIRMY CTR ASTRA, KTÓRA JEST W PEŁNI AUTOMATYCZNA I SAMA WSZYSTKO JEST W STANIE WYKONAĆ PRZY NORMALNYM PRZEGLĄDZIE KLIMATYZACJI.


Przed przystąpieniem do działania przez maszynę, zostają podpięte przewody serwisowe, które pozwalają zobaczyć ciśnie panujące w układzie niskiego ciśnienia oraz w układzie wysokiego ciśnienia. Auto zostaje uruchomione, klimatyzacja zostaje włączona i uzyskujemy wstępne informacje na temat stanu podzespołów w układzie klimatyzacji. Widząc co się dzieje na początku z klimatyzacją i po ocenie podzespołów klimatyzacji, można przeważnie przejść do dalszych działań.

NA USŁUGĘ SKŁADAJĄ SIĘ POSZCZEGÓLNE TRYBY TAKIE JAK:

1. TRUB ODZYSKU - polega na podłączeniu się pod układ klimatyzacji w specjalne miejsca z zaworkami serwisowymi, przez które następuje ŚCIĄGNIĘCIE, ODZYSKANIE wszystkiego co znajduje się w nim, tzn. stary czynnik i zużyty olej oraz różnego typu zabrudzenia wraz z wilgocią. Jeśli w układzie było przynajmniej 100 gram czynnika to należy przejść do następnego trybu działania czyli zrobienia próżni w układzie, jeśli natomiast jest mniej gazu niż około 100 gram czynnika to powinno się podłączyć butlę w której znajduje się AZOT,  w celu zrobienia testu szczelności na ciśnieniu na około 15 bar (test szczelności azotem jest dodatkowo płatny i ma na celu symulować ciśnienie robocze jakie panuje w układzie klimatyzacji w czasie średniej temperatury w lato). Obserwujemy jak się zachowuje ciśnienie na manometrach – jeśli układ jest szczelny to ciśnienie nie spada i wtedy można nabijać układ klimatyzacji, przechodzą po kolei tryby działania).

2. TRYB PRÓŻNI – funkcja ta pozwala na odessaniu całej wilgoci znajdującej się w układzie klimatyzacyjnym, poprzez pompę, która wytwarza podciśnienie około -1 bar w układzie. Ten tryb jest najdłuższy bo trwa około 20 - 30 minut w zależności od wielkości układu, ale i zarazem najważniejszy dla układu klimatyzacji, ponieważ każda drobina wilgoci przyczynia się do „zabijania” układu klimatyzacji, tzn. w najlepszym wypadku robią się nieszczelności na łączeniach, oringach, przewodach gumowych, aluminiowych a w najgorszym wypadku blokuje się zawór lub zaciera się sprężarka!!!

3. TRYB TESTU SZCZELNOŚCI NA PODCISNIENIU – ten test pozwala stwierdzić czy układ według maszyny jest szczelny, czy nie i trwa około 4 minut.

4. TRYB NAPEŁNIANIA- funkcja ta pozwala na napełnieniu układu klimatyzacji prawidłowymi ilościami czynnika chłodniczego, oleju oraz gdy występuje podejrzenie nieszczelności to można także napełnić układ barwnikiem UV w celu znalezienia ewentualnych nieszczelności. Maszyna posiada swoją bazę danych z informacjami na temat ilości czynnika i oleju co pozwala w szybki sposób stwierdzić jaka ilość powinna być w całym układzie klimatyzacji.

CAŁA PROCEDURA WYKONYWANA PRZEZ MASZYNĘ, TRWA OD 30 DO OKOŁO 50 MINUT W ZALEŻNOŚCI OD WIELKOŚCI UKŁADU KLIMATYZACJI. PO SKOŃCZONEJ PRACY MASZYNY JEST MOŻLIWOŚĆ WYDRUKU PRZEPROWADZANYCH CZYNNOŚCI PRZEZ MASZYNĘ I JEST TO DOWÓD PRZEPROWADZONYCH CZYNNOŚCI DLA KLIENTA.

Po zakończonym procesie nabijania zostaje klimatyzacja włączona i na podłączonych manometrach zostaje oceniony stan podzespołów układu klimatyzacji oraz jej wydajność. Najczęstszą częścią którą się wymienia jest tzw. filtr osuszacz oraz zawór dławiący – te części powinny być wymieniane teoretycznie co 2 lata a praktycznie od 3 do 4 lat w zależności od działań które były przeprowadzane z układem klimatyzacji.

WAŻNE: PRZY KAŻDYM ROZSZCZELNIENIU UKŁADU KLIMATYZACJI POWYŻEJ 1 GODZINY LUB BRAKU GAZU DŁUŻSZY CZAS NALEŻY KONIECZNIE WYMIENIĆ FILTR OSUSZACZ..
Filtr osuszacz pełni bardzo ważną rolę w układzie i jeśli nie jest w porę wymieniony to przyczynia się do powolnego „zabijania” całego układu klimatyzacji. Oczywiście klient zostaje poinformowany o działaniu tego filtra i od niego tylko zależy czy go wymieniać, ale wtedy nie może rościć żadnych reklamacji ponieważ ten filtr gdy jest nie sprawny to nie zbiera już wilgoci i zanieczyszczeń w układzie, czego konsekwencją są nieszczelności, słaba wydajność chłodzenia a w najgorszym wypadku zatrze się sprężarka (kompresor) klimatyzacji.

Każdy klient po przeprowadzonym przeglądzie czy naprawie klimatyzacji dostaje książkę obsługi kklimatyzacji wraz z wydrukiem z maszyny.USŁUGA MOŻE BYĆ WYKONANA NA DOJAZD DO KLIENTA – na terenie miasta Siedlce dojazd jest bezpłatny, a poza granicami miasta każdy kilometr kosztuje 80 gr (warunek - klient musi posiadać źródło prąd nie dalej niż 50 metrów od miejsca wykonywania usługi).

Głównym miejscem, gdzie jest wykonywana usługa jest warsztat przy
ul. BEMA 95, 08-110 SIEDLCE oraz także można skorzystać z warsztatu w Domanicach Kolonii 109 po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym oraz można skorzystać z warsztatów współpracujących.DO KAŻDEJ USŁUGI WYSTAWIAMY PARAGON LUB FAKTURĘ VAT.Gwarancja za wykonaną usługę wynosi 1 rok, lecz żeby ją uzyskać powinno się zastosować do zaleceń producenta dotyczących obsługi klimatyzacji oraz powinno się wymieniać podzespoły klimatyzacji tylko na części nowe co kilka lat oraz układ powinien być serwisowany co rok lub 2 lata.

Copyright © 2010 ZAPMAX | All right reserved.
Projekt i wykonanie: JSm